• کهکشان چند سال است که فعالیت می نماید و در چه زمینه هایی؟
  • در پی تاسیس کهکشان در سال 1379، کهکشان 18 سال است که در زمینه فناوری اطلاعات و آموزش دوره های تخصصی و بین المللی IT فعالیت می نماید. برگزاری دوره های تخصصی مایکروسافت، سیسکو، لینوکس، هواوی، کامپتیا، اوراکل، امنیت و استانداردهای بین المللی، برگزاری آزمون های بین المللی، برگزاری سمینارهای تخصصی، ارائه کتابخانه الکترونیک و انتشار کتب تخصصی IT از جمله فعالیت های موسسه کهکشان نور می باشد.
 • انتشارات کهکشان چه کتبی ارائه می نماید؟
  • کلیه کتب تخصصی دوره های بین المللی IT که در دوره ها تدریس می گردند مورد نیاز دانش پژوهان می باشد. از آنجا که قیمت اصلی کتب در ایران بسیار بالا می باشد و کیفیت کتب افست شده مناسب نیست، کهکشان برای اولین بار در ایران اقدام به چاپ کتب تخصصی با کیفیت پرینت و مشابه اورجینال نموده است.
   این کتب دقیقا مشابه کتب اصلی با قیمت های مناسب در همه موضوعات توسط کهکشان ارائه می گردد از جمله کتب مایکروسافت، شبکه، برنامه نویسی، سیسکو، امنیت و ...
   لیست این کتب دائما در حال به روز شدن بوده و در سایت فروشگاه الکترونیک کهکشان به صورت آنلاین قابل خریداری می باشند.
   کتب منتشر شده از بهترین انتشارات تخصصی دنیا و به روزترین سری کتب مربوطه می باشند.
 • مدرک داخلی کهکشان در چه شرایطی به فرد اعطا می شود؟
  • به منظور حفظ ارزش مدارک کهکشان،این مؤسسه تنها به افرادی مدرک اعطا می نماید که دارای دانش و توان کافی باشند. لذا جهت اعطای مدرک، شرایط خاصی را به شرح ذیل در نظر گرفته است:
   1. حضور در بیش از 70 درصد جلسات دوره
   2. احراز حد نصاب نمره قبولی در دوره
   3. تائید مدرس
   4. تائید موسسه
   در صورت عدم قبولی در آزمون پایان دوره امکان شرکت در آزمون مجدد برای دانش پژوهان وجود خواهد داشت اما در صورت تعدد غیبت ها، شرکت مجدد در دوره برای کسب مدرک الزامی خواهد بود.
 • چرا کهکشان تعدادی از دوره ها را به صورت Pack برگزار می نماید؟
  • دوره هایی که در کهکشان به صورت پک برگزار می گردند معمولا دارای هم پوشانی هایی می باشند که با حذف این هم پوشانی ها در حداقل زمان ممکن حداکثر اطلاعات به فرد منتقل گردد. در عین حال وابستگی مطالب برخی دوره ها به یکدیگر باعث می گردد فرد برای کسب تخصص لازم، نیاز به گذراندن آنها به صورت مستمر داشته باشد.
   عدم تغییر دانش پژوهان در یک پک، شناخت استاد در طی دوره و عدم نیاز به یکسان سازی دانش آنها در مقاطع مختلف، طی یک مسیر برنامه ریزی شده توسط یک مدرس از ابتدا تا انتها، وجود وقت کافی برای انجام سناریو ها ، امکان تشریح کامل مباحث دوره های مختلف به صورت یکجا و سوق دادن یکباره دانش پژوهان به یک تخصص کامل از دیگر مزایای ارائه دوره ها به صورت پک می باشد.
 • ارزشیابی مدرسین در کهکشان چگونه انجام می شود؟
  • مدرسین دوره های کهکشان پیش از شروع تدریس دوره ها از مراحل مختلفی از جمله ارزیابی دانش و بهینه سازی روش تدریس عبور می نمایند اما کار کهکشان در این نقطه پایان نمی یابد. مدرسین در طی دوره ها به سه روش زیر همچنان ارزیابی مستمر می گردند:
   1. دوربین های مداربسته که در کل مدت کلاس در حال فیلمبرداری و آرشیو می باشند.
   2. نظرسنجی از دانش پژوهان با استفاده از برگه های ارزشیابی، ارتباط مستقیم با مدیریت و سایر روش های دریافت بازخورد از آنان
   3. حضور کارشناس آموزشی در جلساتی از تدریس مدرس در صورت نیاز جهت ارزیابی نحوه تدریس مدرس
 • مسئول کلاس در کهکشان چه نقشی دارد؟
  • هر کلاس در کهکشان در طی اجرا نیاز به فعالیتهایی دارد که به منظور مدیریت این فرآیندها برای هر کلاس مسئولی تعیین می گردد. مواردی چون هماهنگی های برگزاری کلاس، تهیه کتب و مستندات لازم، پاسخگویی به سوالات، برقراری ارتباط با دانش پژوهان جهت رفع نیازهای آموزشی آنان و هماهنگی لازم با مدرسین دوره از جمله فعالیت هایی است که مسئول دوره از ابتدا تا انتهای کلاس انجام داده و همچنین برای ثبت نام در سایر دوره ها نیز به دانش پژوهان کمک می نماید.
 • پشتیبانی لابراتوارها در کهکشان چگونه انجام می شود؟
  • کهکشان دارای تیمی فنی برای نگهداری و به روز رسانی لابراتوارهای خود می باشد. این تیم که در زمینه های مختلفی از جمله مایکروسافت، سیسکو، لینوکس و ... تخصص دارند، لابراتوارها را پیش از هر دوره برای استفاده آماده نموده و در طی برگزاری کلاس نیز برای رفع هر گونه مشکل یا تغییر در تنظیمات لابراتوار آماده می باشند.
   لابراتوارهای کهکشان دقیقا بر اساس درخواست مدرسین و مطابق با نیازهای هر دوره آموزشی تنظیم و آماده می گردند.
 • دوره ها معمولا در چه ساعات و زمان هایی از هفته برگزار می گردند؟
  • ساعت کار موسسه کهکشان نور از 8:30 الی 20:00 می باشد . امکان برگزاری کلاس در کلیه ساعات کاری کهکشان وجود دارد. کلاس ها معمولا به 3 صورت جلسات 3 ساعته، جلسات 5 ساعته و یا کمپ های 8 ساعته برگزار می گردند.
   به دلیل تقاضای بیشتر دانش پژوهان، عمده دوره ها در ساعاتی از بعدازظهر به صورت کلاس های 17-14 و یا 20-17 در روزهای زوج یا فرد برگزار می گردند و کلاس های 5 یا 8 ساعته از 8:30 آغاز می گردند . کلاس های آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) نیز مناسب افراد شاغل و نیز سایر شهرها می باشد که از 8:30 تا 13:30 برگزار می گردند.
 • آیا امکان برگزاری دوره در خارج از کهکشان برای سازمان ها وجود دارد؟ چگونه؟
  • بله . کهکشان جهت ایجاد تسهیلات آموزشی برای سازمان ها امکان برگزاری دوره در محل سازمان را فراهم نموده است.
   مطابق نیاز سازمان ها موارد زیر توسط کهکشان فراهم می گردد:
   1. مدرس
   2. تجهیزات به صورت class in the box
   3. مستندات
   4. ارزیابی
   کهکشان راه کار آموزش های برون سازمانی را به شما پیشنهاد می دهد.
 • آیا امکان برگزاری دوره ای خارج از لیست دوره های کهکشان به صورت اختصاصی وجود دارد؟
  • بله ، کهکشان علاوه بر آموزش های استاندارد و از پیش تعریف شده امکان برگزاری دوره های تخصصی خاص فناوری اطلاعات را مطابق نیاز سازمان ها دارا می باشد. این امکان به دو صورت فراهم می گردد:

   1. آموزش مطابق درخواست دقیق سازمان
   2. امکان سنجی و ارزیابی و طراحی دوره خاص مطابق نیاز سازمان توسط کهکشان

   کهکشان راهکار آموزش های سفارشی را به شما پیشنهاد می نماید.
 • جهت ثبت نام در دوره چه مدارکی لازم است و به چه نحوی باید ثبت نام نمود؟
  • ثبت نام شامل تکمیل فرم مشخصات فردی، امضای منشور اخلاقی، ارائه مدارک تکمیلی و پرداخت شهریه می باشد.
 • نحوه اطلاع رسانی برای شروع دوره، تغییر در دوره و سایر موارد مربوط به دوره چگونه است؟
  • اطلاع رسانی در کهکشان عموما به 3 روش ذیل انجام می گردد:
   1. تلفن
   2. ایمیل
   3. پیامک
   به منظور دریافت اطلاعات به موقع، حتما در هنگام ثبت نام، شماره تماس اصلی، موبایل و ایمیل صحیح خود را ارائه نموده و در صورت تغییر در هریک، کهکشان را بلافاصله مطلع نمایید.
 • مدرسین کهکشان چه کسانی هستند و چگونه انتخاب می شوند؟
  • مدرسین کهکشان از میان زبده ترین متخصصین IT که تجربه اجرائی لازم را دارا می باشند، انتخاب می گردند. کهکشان برای به کارگیری مدرسین خود فرآیند سخت گیرانه ای ایجاد نموده است تا از کیفیت کار مدرسین خود مطمئن گردد. از میان متقاضیان تدریس افرادی که رزومه مورد نظر کهکشان را دارا باشند، پس از مصاحبه اولیه انتخاب می گردند. طی چندین مرحله این افراد مورد ارزیابی دانش و روش تدریس قرار گرفته و مراحل بهینه سازی روش تدریس، تهیه طرح درس و مدیریت کلاس را طی می نمایند. سپس در اولین دوره ها بر کار آنان نظارت دقیق انجام می پذیرد و ضمن اجرای ارزیابی های مختلف، بازخورد دانشجویان نیز مورد نظر گرفته می شود تا از کیفیت کار مدرس اطمینان کامل حاصل گردد. در کلیه دوره ها و برای همه مدرسین روش های نظارتی برای کنترل کیفیت کلاس ها و تدریس مدرسین اعمال می گردد.
 • مشتریان کهکشان چه کسانی هستند؟
  • مشتریان کهکشان به دو دسته ذیل تقسیم می گردند:
   1. افرادی که جهت ارتقاء سطح دانش فردی خود اقدام به شرکت در دوره می نمایند.
   2. سازمان ها و مجموعه هائی که برای ارتقاء سطح دانش کارکنان و کارشناسان خود اقدام نموده و از دوره ها و خدمات کهکشان استفاده می نمایند.
   60% مشتریان کهکشان را مشتریان سازمانی که شامل بزرگترین مجموعه های کشور می گردند تشکیل می دهند. ازجمله این مشتریان می توان از مجلس شورای اسللامی، نهاد ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات، وزارت نیرو، وزارت دفاع، شرکت ملی نفت، شرکت ارتباطات زیرساخت، انواع بانکها، شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی، انواع دانشگاه ها و شرکت های خصوصی و مجموعه های دولتی مختلفی نام برد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر، بازدید از صفحه مشتریان کهکشان را به شما پیشنهاد می نمائیم.
 • نحوه پرداخت شهریه در کهکشان به چه نحوی است؟
  • شهریه دوره ها در کهکشان به صورت نقدی، چک، پرداخت آنلاین، واریز به بانک، کارت به کارت یا POS قابل پرداخت می باشد.
   برای دوره های بلند مدت مانند دوره های Pack امکان پرداخت قسطی شهریه به صورت نقد و چک مدت دار وجود داشته و در هنگام ثبت نام امور مالی نیز انجام می پذیرد.
   در مواردی که فرد از طرف سازمان خاصی در دوره شرکت می نماید، در دست داشتن معرفی نامه سازمان مربوطه الزامی خواهد بود.
 • اگر در پرداخت شهریه تعویق و تأخیر اتفاق بیافتد یا انجام نشود چه اتفاقی می افتد؟
  • در مواردی که پرداخت شهریه به تعویق افتد و یا انجام نگردد، پس از تذکر و دادن فرصت پرداخت، از حضور فرد در دوره ممانعت به عمل آمده و یا ثبت نام فرد لغو می گردد. برای افرادی که قسط های شهریه شان پرداخت نگردد شرکت در کلاس مجاز نبوده، ثبت نامشان منتفی گردیده و هزینه ای نیز به آنان مسترد نخواهد شد.
کلیه حقوق برای موسسه کهکشان نور محفوظ بوده و هرگونه برداشت غیر مجاز پیگرد قانونی دارد.
Copyright © 2000-2019 Kahkeshan. All rights reserved
WhatsApp chat WhatsApp مکالمه از طریق