×

chat مشاوره
از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 الی 14 درخواست مشاوره
Phone تماس با ما
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 الی 14 +98-21-88719294 +98-901-8737001 سایر روش های ارتباطی تجربه نگاری
Cart
ارزش ها و باورها | موسسه کهکشان نور
بیانیه چشم‌انداز کهکشان بر پایه هفت ارزش کلیدی بنا شده است که بنیان پایداری خانواده حرفه‌ای کهکشان را شکل می‌دهد. ما بر آنیم تا با ایجاد الگوهای ارزشی صحیح در مسیر آموزشی افراد، مشوق آنان در استفاده از این ارزش‌ها در زندگی حرفه ایشان باشیم.
اصل اول: ما به یادگیری به عنوان سفری بی‌انتها در راستای تکامل ارزش می‌نهیم.
ما بر این باوریم که یادگیری فرآیندی است چند مرحله‌ای و مستمر. ما در مسیری ممتد جهت کسب توانمندی و تجربه مهارت‌های جدید، تولید دانش نوین، تعمیق تعهدات حرفه‌ای و کسب نگاهی درون گرایانه در راستای انعکاس بر آن چه که می‌‌آموزیم و آن چه که آموزش می‌دهیم به عنوان بخشی از فرآیند کلی رشد در حال حرکتیم.
اصل دوم: ما به نظریه‌ها، پژوهش‌ها و رفتارهای حرفه‌ای به عنوان سرلوحه فرآیند یادگیری و تأمین اطلاعات تخصصی ارزش می‌نهیم.
این ارزش‌ها چراغ راهنمای ما در سفر بی‌انتهای آموزش‌اند. منابعی برای رشد، تحول و دانش نوین. ما می‌کوشیم تا در آموزش منشأ نوآوری بوده و به طور مداوم با استفاده از این منابع به دنبال راه حل‌های خلاقانه در فرآیند تعلیم و تعلم باشیم، علاوه بر اینکه این منابع خود خالق بستری مطمئن برای فعالیت‌ها و مباحثات حرفه‌ای هستند.
اصل سوم: ما به پذیرش مسئولیت در قبال خود و گروه ارزش می‌نهیم.
ما در قبال پیشرفت مداوم و توسعه توانمندی‌های خود و همچنین همکاری‌های مثبت با گروه مسئولیم. ما بر اصل به اشتراک گذاری مهارت‌های فردی که موجب تعالی گروه می‌شود، باور داریم. ما معتقدیم که تک تک افراد باید به قوانین و الزامات و پذیرفته شده توسط گروه که بازتاب نگرش دانش‌پژوهان، همکاران و کل جامعه حرفه‌ای است پایبند باشند. این بدان معناست که هر فرد مسئول حفظ خردی جمعی است که در الزامات حرفه‌ای و اخلاقی گروه، تجلی یافته است.
اصل چهارم: ما به گوناگونی (تنوع) به عنوان غنا‌بخش تمامیت‌مان در خانواده کهکشان ارزش می‌نهیم.
ما در جستجوی گوناگونی و به دنبال ایده‌ها، دیدگاه‌ها، توانمندی‌ها، روش‌های یادگیری، استعدادها و مهارت‌های متنوع هستیم. موهبت‌های فردی موجب غنی سازی گروه شده و ما را در راه درک پیچیدگی‌های فردی و احترام متقابل یاری می‌کند. پذیرش گوناگونی، فرصت تقویت همبستگی و وفاق جمعی را برایمان فراهم می‌سازد.
اصل پنجم: ما به مسیرهای چندگانه یادگیری که مشتمل بر فناوری است ارزش می‌نهیم.
ما به مسیرهایی که به ما حق انتخاب می‌دهند ارزش می‌نهیم. ما به تعدد نقشه‌های راه آموزش که با توجه به شرایط فردی، محیط آموزشی و منابع در دسترس مسیرهای مختلفی را پیش رو می‌نهند، باور داریم. با وجود چندین نقشه راه، برای هر فردی امکان استفاده از شرایط و محیط مناسب جهت یادگیری و پیشرفت فراهم می‌شود. ما به فناوری به عنوان ابزاری اجتناب ناپذیر در تامین چنین مسیرهایی می‌نگریم. فناوری مسیرهای متعددی را جهت دستیابی به دانش، نمایش اطلاعات و به اشتراک گذاری آموخته‌ها فراهم ساخته و از تفکرات و پژوهش‌های بنیادین، تشریک مساعی و یادگیری از تجارب دنیای واقعی حمایت می‌کند. علاوه بر آن، فناوری به ما این اجازه را می‌دهد که پیشرفت‌ها را ثبت و بررسی کرده و در راه بهبود گام برداریم.
اصل ششم: ما به انتقادات سازنده به عنوان فرصتی برای بهبود، ارزش می‌نهیم.
ما انتقادات سازنده را که بر مبنای دیدگاه‌های ارزشمند افراد بوده و در چارچوب راهنمایی‌های اخلاقی و حرفه‌ای و به منظور بهبود دانش و سیاست‌ها و با رعایت انصاف باشند ارج می‌نهیم. ما معتقدیم توسعه تفکرات و انتقادات سازنده منجر به آشکار شدن حلقه‌های گمشده و موارد نادیده گرفته شده، بررسی وضع موجود و در نهایت بروز تغییرات مثمر ثمر می‌شود. ما می‌پنداریم که مواضع انتقادی باید شامل روش‌های راهبردی در راستای ایجاد تغییرات موثر مورد نظر باشند.
اصل هفتم: ما به ارزیابی معتبر و اثربخش ارزش می‌نهیم.
ما به پیگیری سفر آموزشی افراد از طریق ارزیابی معتبر و اثربخش ارزش می‌نهیم. این ارزیابی‌ها شامل ثبت وقایع، جمع آوری مستندات و بازتاب‌ها و انجام سایر ارزیابی‌های لازم به منظور گردآوری شواهدی در طول مسیر یادگیری است. شواهد جمع‌آوری شده در طول مسیر می‌توانند هم نشانگر پیشرفت و هم نشانگر نیاز به بازگشت به عقب باشند. ما به ارزیابی به عنوان ابزاری جهت بهبود نتایج یادگیری و برنامه های آموزشی باور داریم.
loading