×

chat مشاوره
از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 الی 14 درخواست مشاوره
Phone تماس با ما
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 الی 14 +98-21-88719294 +98-901-8737001 سایر روش های ارتباطی تجربه نگاری
Cart
درباره موسسه فرهنگی هنری کهکشان نور

موسسه فرهنگی هنری کهکشان نور بیش از دو دهه پیش به عنوان مرکزی پیشرو در زمینه ارایه خدمات و آموزش‌های تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت، کار خود را آغاز کرده است. کهکشان نور در حال حاضر با بهره‌گیری از اساتیدی مجرب، اتوماسیون آموزشی پیشرفته، ساختمان هوشمند و کادری مجرب، دوره‌های تخصصی متعددی از جمله دوره‌های مایکروسافت، سیسکو، لینوکس، کامپتیا، اوراکل، مجازی سازی، امنیت و دوره‌های استاندارد بین المللی را برگزار می‌کند.

کهکشان نور در طول این دو دهه با شعار خلق #تجربه_خوش_آموزش همواره تلاش کرده است آموزش‌های تخصصی خود را مطابق با استانداردهای بین‌المللی و با بالاترین کیفیت ممکن به دانشجویان ارایه کند و از این رو نخستین ساختمان هوشمند فناوری اطلاعات را در ایران راه‌اندازی کرده است و امروز مفتخریم که تمامی تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری دوره‌های تخصصی را در لابراتوارهای کهکشان در اختیار داریم که به پشتوانه آن‌ها می‌توانیم آموزش‌های تخصصی را به شکل عملی و با ایجاد سناریوهای واقعی به دانشجویان آموزش دهیم.

تاریخچه شکل‌گیری کهکشان نور

موسسه فرهنگی هنری کهکشان نور در سال ۱۳۷۹ با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را در حوزه آموزش دوره‌های فناوری اطلاعات آغاز کرد. همزمان با رشد فناوری اطلاعات در کشور و نیاز روز افزون به کارشناسان خبره، باتجربه و آموزش دیده؛ موسسه کهکشان هم تلاش کرد به سمت تخصصی‌تر کردن فعالیت‌های آموزشی خود برود که به همین منظور رابطه‌ای نزدیک میان کهکشان و موسسات بین‌المللی مطرح در زمینه آموزش‌های تخصصی فناوری اطلاعات شکل گرفت.

نخستین ساختمان هوشمند آموزشی در کشور

ساختمان فعلی کهکشان به عنوان نخستین ساختمان هوشمند آموزشی در کشور در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۰ با حضور مدیران ارشد شرکت‌های دولتی، خصوصی و صنفی به بهره‌برداری رسید. فرآیند مطالعاتی و تحقیقاتی تاسیس این ساختمان از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و طی شش ماه کار مطالعاتی و بازدید از موسسات مشابه موجود در دنیا، در نهایت این ساختمان در مدت زمان یک سال و نیم، طراحی شد و به بهره برداری رسید.

نرم افزار کنترل کننده سیستم هوشمند ساختمان هوشمند کهکشان کاملا بومی است و بر پایه سخت‌افزارهایی از شرکت‌های مختلف پیاده‌سازی شده است که از این رو وابستگی خاصی به سخت‌افزار یا فناوری ندارد. نکته قابل توجه دیگری که طراحی این ساختمان هوشمند در نظر گرفته‌ شده است، کاربری ویژه آن به عنوان ستاد بحران است. در حال حاضر یکی از انتخاب‌های مناسب برای انتخاب یک ساختمان به عنوان ستاد بحران برای سازمان‌های دیگر، ساختمان‌های آموزشی هستند و بنابراین ساختمان هوشمند کهکشان نیز به عنوان ستاد بحران در مواقع بروز مشکلات خاص می‌تواند به ارایه خدمات بپردازد. در طراحی این ساختمان تلاش شده است به مسائل محیط زیستی هم توجه شود. ساختمان هوشمند کهکشان به دلیل استفاده از مصالح قابل بازگشت، اثرات تخریبی زیست محیطی حداقلی دارد و علاوه‌ بر آن، برای تامین بخشی از انرژی ساختمان از سلول‌های خورشیدی بهره گرفته شده است و اتوماسیون اداری یکپارچه‌ای که برای مدیریت این ساختمان و دوره‌های آموزشی طراحی شده است در کاهش مصرف کاغذ بسیار موثر است.

تماس با کهکشان

خانواده بزرگ کهکشان

کهکشان نور، عضوی از یک خانواده بزرگ است! خانواده‌ای از جنس کهکشان با تمرکز بر ارایه خدمات تخصصی حوزه فناوری اطلاعات. با تخصصی‌تر شدن حوزه فناوری اطلاعات و خاص شدن نیاز سازمان‌ها، موسسه کهکشان اقدام به تاسیس شرکت‌های دیگری از جمله کهکشان مشاور ایمن و فن‌آور کهکشان دانا کرد که در زیر مجموعه گروه شرکت‌های کهکشان به ارایه خدمات تخصصی فناوری اطلاعات می‌پردازند.

گروه شرکت های کهکشان

حوزه فعالیت: آموزش‌های تخصصی فناوری اطلاعات

دفتر مرکزی: تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۱، ساختمان کهکشان

مدیرعامل: علی عباس نژاد

www.kahkeshan.com

حوزه فعالیت: مشاوره و ارایه راهکار در زمینه فناوری اطلاعات با تمرکز بر حوزه امنیت

دفتر مرکزی: تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۱، ساختمان کهکشان

مدیرعامل: آرش صلحجویی

www.knsecure.com

حوزه فعالیت: ارائه محصولات و راهکارهای دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت

دفتر مرکزی: تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۱، ساختمان کهکشان

مدیرعامل: علی عباس نژاد

www.kahkeshandana.com

حوزه فعالیت: ناشر و توزیع کننده کتب تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات

دفتر مرکزی: تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۱، ساختمان کهکشان

مدیرعامل: عباس عباس نژاد

www.kahkeshan.com/Press

loading